Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Úvod » Potravní doplňky » Cascara Sagrada-pročištění


    

Cascara Sagrada-pročištění

dodání 7-10 dní

 

Skladem: 0 ks
naše cena:
420 Kč ( Nejsme plátci DPH )

Cascara Sagrada RBC (Krušina olšová) - jeden z nejlepších prostředků při chronické zácpě.

Krušina olšová se používá jako výborné mírné projímadlo.

Cascara Sagrada RBC, účinky:
 • Pomáhá eliminovat toxiny z organism (Kůra řešetláku stimuluje hladké svalstvo ve střevech a působí očistně);
 • Ulehčuje vstřebávání živin a zlepšuje vylučování odpadu zlepšením stavu stolice;
 • Normalizuje funkce trávící soustavy;
 • Zajišťující dobré fungování trávicí soustavy;
 • Podporují peristaltiku tlustého střeva.

Řešetlák proměnlivý obsahuje zejména antrachinony, antranoly a antrachinonové glykosidy a flavonoidy. Dále jsou přítomny hořčiny, sacharidy, pektiny, organické kyseliny (např. jantarová) vitamin C, saponiny, hořčiny a pryskyřice. Složení kůry je velmi podobné, ale účinných látek je v ní méně.
Řešetlák působí projímavě (antrachinonové sloučeniny působí zejména na hladké svalstvo tlustého střeva) a mírně žlučopudně. Užívá se při léčbě zácpy způsobené sníženou střevní peristaltikou. 
Řešetlák obsahuje podobné účinné látky jako rostlina Frangula alnus - krušina olšová. V plodech se nachází do 1,5% antrachinonů (emodin, chryzofanol) a volné i glykosidicky vázané antranoly (např. emodinantrol). Z antrachinonových glykosidů obsahuje např. glukofrangulin a frangulin. Flavonové glykosidy reprezentují kvercetin, kemferol, ramnocitrin, xantoramnin. Jsou přítomny i saponinové glykosidy. Z dalších látek jsou zde sacharidy, pektin, saponiny, organické kyseliny (jantarová a její vápenná sůl, askorbová), hořčina, mastný olej, enzymy a pryskyřice. V kůře se nachází asi 2,5% antrachinonů a antranolů (frangulin, glukofrangulin, emodinprimverozid, chryzofanol, emodinové glykosidy, volné emodiny, ramnokatartin, který ve vyšších dávkách způsobuje poruchy trávení, úplavicové průjmy a lokálně silné dráždění), flavonoidy a třísloviny. Krušina olšová se používá zejména jako projímadlo, dále má také příznivé účinky i na celkový metabolismus organismu a podporuje tvorbu žluči. Čerstvá působí dávení. Zralé plody krušiny mají stejný účinek jako kůra, jen několikrát silnější! Krušina je součástí originálně vyráběných přípravků, především směsí určených k redukci hmotnosti a zmírnění obtíží se zácpou.

 • Popis
  • Krušina americká, řešetlák Purshův, známá také jako Cascara sagrada - je malý až středně velký strom, který roste volně na severozápadě Spojených států amerických. K medicinálním účelům je využitelná pouze kůra. V dřívějších dobách mezi evropskými dobyvateli byla známá jako „posvátná kůra“. Indiánští šamani ji nazývali „svaté dřevo“. Původní obyvatelé přisuzovali řešetláku schopnost dávat sílu a také ho používali jako účinný prostředek na zácpu, k pravidelnému vyprazdňování a i jiným léčebným účelům. Základní výzkum řešetláku - Rhamnus purshiana - v Evropě potvrdil, že jeho aktivní složky se neuvolňují do žaludku, nýbrž do tenkého střeva. Odtud je hlavním cílem jejich aktivity tlusté střevo a v menší míře také konečník. Hlavní složkou řešetláku jsou třísloviny a éterické oleje s obsahem polyfenolů. Dále jsou přítomny minerální látky, vitaminy, kyseliny a pryskyřice. Typickým metabolitem řešetlákovitých jsou anthranoidy (glykosidy derivátů anthrachinonu) s projímavým účinkem. „Cascara Sagrada“ je přírodní produkt, jehož základem je řešetlák - Rhamnus purshiana, který má projímavý účinek a reguluje svalový tonus střevního traktu, převážně tlustého střeva, a stimuluje sekreci celého střevního systému a střevní peristaltiky. Řešetlák jemně čistí střevní trakt při silných a chronických, atonických a spastických zácpách. Projímavý účinek řešetláku nastává za 8 až 10 hodin po jeho užití, proto se doporučuje ho užívat na noc. Dlouhá latentní doba je podmíněna tím, že antraglykosidy nejsou bezprostředně po užití aktivní a až v tlustém střevě se rozpadají na emodin a kyselinu chrizofanovou, které zvyšují tonus a peristaltiku tlustého střeva a napomáhají rychlému pohybu ve střevech. Jejich vlivem se zpomaluje i vstřebávání tekutin v tlustém střevě, což v důsledku znamená, že objem stolice se zvětšuje a ředí se, což slouží jako doplňující projímavý faktor. Složení:

 

* - Doplněk stravy. Potravina určená pro zvláštní výživu.

Složení: řešetlák (prášek) (487,5 mg), arabská guma, fosforečnan vápenatý, mikrokrystalická celulóza, stearát hořčíku.
Dávkování: 1-2 kapsle 2 x denně s jídlem.
Kontraindikace: nebyly zjištěny.

Upozornění: Individuální nesnášenlivost na jednotlivé složky přípravku, těhotné a kojící ženy by měli užívání konzultovat se svým ošetřujícím lékařem.

Skladování: Nádobu vždy dobře uzavřete. Skladujte v suchu a při teplotě do 25 °C, nevystavujte přímému slunečnímu záření. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Výrobce: Bio International, Inc. pro Coral Club International, Inc., Toronto, Ontario, Kanada.