Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Masáže

je několik metod  a druhů masáží, které pomohou ulevit od bolestí kloubů či páteře. Základní výběr si můžete prohlédnout zde.

Jinak praxe je taková, že si s klientem, který přijde na masáž nejprve popovídám o jeho problémech a poté vybereme druh masáže. Většinou se druhy i kombinují. Prostě mělo by vaše tělo dostat to co je v danné chvíli potřeba.

 

Medová masáž Detoxikační masáž medem velmi účinně působí proti rozvinutým nemocem, lze ji však aplikovat i při zvládnutí stresu, chronických chorob, opotřebování věkem, při jarních očistných kůrách.

Při masáži medem dochází k odstraňování toxinů až z hloubi těla a ty potom „vyplavou „ na povrch kůže a jsou zcela zřetelně rozpoznatelné od medu. Odstraňuje usazeniny, všechny jedy z životního prostředí, potravin a léků, které si tělo nahromadilo ve svých tkáních v průběhu života. Jsou z těla pohybem ruky doslova vysávány.

Medovou masáž lze provádět na zádech a kloubech. Jako u ostatních přírodních léčení, může nejprve dojít ke zhoršení stavu, které je třeba hodnotit jako příznivé znamení, že tělo začíná vylučovat staré jedy a nečistoty. U akutních případů provádíme medovou masáž i 2x týdně.

Podle potřeby, stavu a pocitu klienta, lze med nanést až 3x během jedné masáže. Je nutné, aby si klient po medové masáži ještě v masérně odpočinul.

Klient se po masáži cítí příjemně, lehce, uvolněně, pokožka je hladká, jemná, příjemná, krásně voní po medu. Není vhodné se ten den pak umývat mýdlem pouze vodou. Mýdlo zanáší póry.

Spinal touch uvolní bloky, srovná páteř a držení těla, zlepší funkci orgánů, psychický stav a navrátí tělu ztracenou rovnováhu. Metoda Spinal touch může každému pomoci s něčím jiným. Pomůže vždy tam, kde je právě největší problém či disharmonie.  Naše tělo se samo dokáže vyrovnat s občasnými stresy (stažením určitých svalových skupin). Jakmile je však vystaveno dlouhodobému napětí, začne ztrácet rovnováhu, kdy stažení svalů přetrvává a vytváří bloky, jež se projevují nejen na držení těla, správné funkci orgánů a psychickém stavu.

Pomocí metody Spinal touch lze dosáhnout zdraví a vyváženosti na všech úrovních těla, a proto může pomoci komukoliv.

Manuální lymfodrenáž je masážní technika zaměřená na podporu funkce lymfatického systému. Jedná se o kúru, která celkově zregeneruje a detoxikuje tělo, zbaví je přebytečné vody a odpadních látek, pomáhá při zmírnění problémů s celulitidou, otoky, zlepší kvalitu pleti a vlasů a posiluje imunitní systém.

Čínské masáže (a manipulace) vycházejí z teorie čínské tradiční medicíny o regulaci prvků Yin a Yang,stimulace energie qi v meridiánech, oživení krevního oběhu, rozpuštění sraženin a uvolnění strnulosti kloubů.

Rovnováha prvků Ying a Yang udržuje a zabezpečuje normální funkce lidského těla. Pokud pod vlivem vnějších faktorů, zranění či pod vlivem vnitřních faktorů (například změna nálad, špatná životospráva) dojde k nerovnováze tělěsných fyziologických funkcí, a tak i k nerovnovážnému stavu ying a yang, vzniká poté nemoc. K odstranění tohoto stavu jo možno úspěšně využít čínskou masáž a ulevit tak klientovi od bolesti.

 

Sportovní masáž:    Pravidelná sportovní masáž je perfektním doplňkem cvičení, pomáhá udržet fyzické, mentální i emoční zdraví lidí, kteří se účastní rozličných aktivit.       Lidé s pravidelným programem sportovní masáže znají její pozitvní vliv na rychlost, ohebnost a sílu, i to, že díky sportovní masáži získávají ztracenou sílu rychleji zpět.      Masáž má dlouhou historii jako účinná metoda pro prevenci úrazů při sportu a pro zvyšování atletických výkonů.

"Zaměstnani Univerzity v Miami byli požádáni, aby si dvakrát týdně buď odpočinuli na lehátku nebo podstoupili patnácti minutovou masáž vsedě. Po pěti týdnech byla u masírovaných zaměstnanců zjištěna nižší úroveň streu a letargie a dokázali vyřešit matematické problémy za poloviční čas a s polovičním množstvím chyb v porovnání s těmi, kterým masáž poskytnuta nebyla."

Odstranění křečí:

V tomto případě pomahá hloubková pravidelná masáž, která uvolňuje napětí, prodlužuje stažená svalová vlákna a zmírňuje bolest.Křeč je náhlé, bezděčné stažení svalu, kdy se sval stává napjatým a bolestivým.