Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Zasvěcení, energie, Reiki
Komyo Reiki Kai

Zasvěcení Komyo Reiki Kai

KOMYO REIKI KAI

image

Motto Komyo Reiki Kai: „Jděte klidně uprostřed chvály nebo viny“

 

Zakladatelem systému Komyo Reiki Kai je ctihodný Hyakuten Inamoto – japonský Reiki Mistr. Název systému vychází z části názvu čtvrtého – tedy mistrovského symbolu Reiki . „KOMYO“ lze volně přeložit jako „zářící Světlo“, „energie proudící bez konce“, „Centrální Slunce“. Energie zprostředkovaná naladěním do Komyo Reiki Kai je svojí frekvencí odlišná od tzv. západní větve Reiki – jedná se o jinou frekvenci naladění za použití původních japonských symbolů a manter – symboly a mantry tvoří jádro a formuli Reiki – jsou klíčem k používání a předávání tohoto starobylého učení – jsou energetickými zářiči trojrozměrného tvaru a zvuku, jejichž prostřednictvím energie Reiki proudí určitou frekvencí vibrací k určitému účelu (uzdravení – tedy harmonizace fyzického těla, jemněhmotných těl, ducha, lze ji také vysílat mimo prostor a čas - do minulosti, budoucnosti).

Systém Komyo Reiki Kai vychází z klasické původní Usui ReiKi Ryoho. K tomu, abychom mohli uzdravit a poté udržet v harmonii fyzické tělo a duši, je potřebné vyléčit , harmonizovat a rozvíjet své vědomí – cestou empatie a bezpodmínečné lásky ke všem bytostem, zvířatům i planetě. Absolventi seminářů Komyo Reiki Kai jsou vedeni ke klidnému a šťastnému životu, léčí a pomáhají sobě i ostatním.

Poslední záznamy z originálního učení Dr. Mikao Usui dokazují, že kladl největší důraz právě na duchovní vývoj studenta-praktika Reiki. Toto je také principem vyučování zakladatele systému Komyo Reiki Kai – Hyakutena Inamota, který studoval a byl iniciován paní Yamaguchi.

Vyšší frekvence naladění energie praktika vede ke zvýšení jeho energetického potenciálu, ke zvýšení citlivosti. Tento systém je vhodný i jako nadstavba pro absolventy všech stupňů západní větve Reiki – již absolvování samotné iniciace I. stupně (Okuden) je zážitkem i pro praktiky vyšších stupňů západní větve.

Systém „Komyo Reiki Kai“ se zaměřuje především na energetické účinky v těle a psychice žáka, které se projeví následně ve fyzickém světě. Žák tohoto systému vyzařuje energii celým svým tělem, nejen rukama jak je obvyklé.

Systém Komyo Reiki Kai působí na duševní zdraví. Jemnou a harmonickou metodou může být odstraněno utrpení, slabost, plachost, nerozhodnost, či nervozita. Na rozdíl od západní větve Reiki je zde kladen důraz na pravidelné provádění jednoduchých meditačních technik, které napomáhají stálému zvyšování vědomí praktiků, harmonizaci, vyšší koncentraci, k odstranění zátěže ega , pokoře a k pochopení souvislostí všeho se vším.

Komyo Reiki Kai, vycházející z původní metody Usui ReiKi Ryoho není jen duševní léčebný postup. Jedná se také o přímý a obzvlášť silný fyzický léčebný postup. Energie je vyzařována celým tělem praktika Komyo Reiki Kai – energii usměrňuje pomocí rukou, očima i dechem. To znamená, že praktik vyzařuje energii dechem nebo očima na řeznou ránu či popáleninu, může působit na bolesti zubů, břicha a pod. - tyto bolesti je schopen zmírnit či odstranit. Chronická nemoc není tak snadná, je zde vyžadována určitá doba ke zmírnění obtíží a sezení je třeba několikrát opakovat. Klient však cítí zlepšení již u první terapie.

K použití praktik nepotřebuje znalost medicíny. Pokud klienta bolí hlava, působí na hlavu, pokud ho bolí určitá část těla, působí svýma rukama, očima či dechem na tuto část.

Tento systém je oproštěn od nutnosti víry klienta v lepší výsledek. Nejedná se o psychologickou metodu léčby nebo hypnózy či jiný druh duševní metody. Tato metoda působí i když klient metodě nevěří – je tedy velmi účinná i u dětí nebo lidí v bezvědomí.

image

Zasvěcení do Komyo Reiki Kai

Zasvěcení do Komyo Reiki Kai může přijmout každý, kdo chce zlepšit své vnímání. Komyo Reiki Kai klade důraz na vlastní duchovní růst žáka - praktika, narozdíl od klasického Ryoho Reili západního směru. Žák - praktik se naučí především vnímat vibraci energie, kterou přijímá a rozlišovat jemné rozdíly mezi různými modulacemi této energie. Naučí se pomocí meditačních technik pročistit své energetické dráhy a uvolnit energetické blokády ve svém těle, vedle toho se naučí tuto energii používat také ve prospěch dalších bytostí.

Zasvěcuji původní technikou, kterou předal pan Hyakuten Inamoto při své první evropské cestě v roce 2004. Každý jeden stupeň zasvěcení obsahuje osm samostatných iniciací.

image

Ceny zasvěcení

1. stupeň /Shoden = 1100,- Kč  2. stupeň /Chuden = 2100,- Kč  3. stupeň /Okuden = 3200,- Kč

stupeň mistr učitel /Shipiden zasvěcuji po osobní domluvě

 

Na kurz se může přihlásit maximálně pět žáků najednou. Každý vyšší stupeň zasvěcení je možno přijmout po uplynutí tří měsíců od zasvěcení předešlého.

Po tuto dobu se tělo a psychika žáka - praktika přizpůsobuje novému vnímání energií.

Stupeň mistr - učitel může získat jen ten, kdo s energií pracuje a dál se rozvíjí.

 

Vždy první den kurzu, od devíti hodin, probíhá nezávazná přednáška a diskuse

na téma proč energie léčí a jak podle mého poznání funguje tento svět. Všichni zájemci jsou srdečně vítáni.